Afectiune a limbii

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Iulian312 cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! Azi dimineata in urma unui control bucal de rutina am observat pe marginea posterioara a limbii , undeva in dreapta 2 formatiuni rotunde , usor reliefate , nedureroare , de culoare roz - ros , nu prezinta cruste , sunt chiar netede . Specific ca ieri am mancat niste carnati de casa foarte foarte sarati si azi dimineata m-am trezit cu buza inferioara usor umflata. Ce sa fie ? Multumesc mult !

Raspunsuri (1)

Dr. Corina Dinca

acum 10 ani

Buna seara! Atata timp cat acea tumefactie a aparut dupa 12 ore de la contactul cu un excitant si are aspectul descris de dvs, pot spune ca este doar o inflamatie de cauza iritativa.