Tromboflebita complicații?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare Ginecologie

Postata de Utilizator11563132081 cu 4 ani in urma.

Buna seara!Mama mea în vârstă de 65 de ani suferă de cardiopatie ischemica, vibrilatie atriala, diabet de gradul 2, obezitate morbidă și reumatism. Astazi a fost diagnosticata cu tromboflebita.Iar in urma unui consult ginecologic, deoarece avea sângerări, fiind la menopauza, de fibrom uterin, urmând realizarea unei biopsii.Am înțeles că nu se poate face biopsia clasica, fiind foarte agresiva pentru ea.Poate sa îmi spună cineva, este indicata biopsia, având în vedere toate afecțiunile de care suferă?Și cu toate aceste afecțiuni, cat se poate deteriora starea de sănătate, sau ce complicați pot apărea.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-venelor/boli-ale-venelor-varice-si-tromboflebite_961