Stadiul de infectia a virusului Hepatic B?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare Hepatita B Vasospasm Vasculita Varice Boli inima Afectiuni tromboembolice Sindromul Q-T scurt Febra reumatica Prevenirea bolilor cardiovasculare Inhibarea agregarii plachetare Boala arteriala periferica Sindromul Q-T lung Insuficienta arteriala intestinala Hipotensiune Tensiune arteriala Insuficienta cardiaca Hipertensiunea arteriala (HTA) Boli de inima Displazia fibromusculara Insuficienta cardiaca congestiva Soc cardiogen Ateroscleroza Afectiuni arteriovenoase Coarctatie aortica Anevrism aortic
+23
Vezi toate grupurile

Postata de Cosmin cu 2 ani in urma.

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu o intrebare:
Ag. Hbs (calitativ) - pozitiv
Ag. HBs (cantitativ) ˂ 2 UI/L
Anti-HBC pozitiv

Eu nu am vaccinul facut si nici nu am trecut prin boala conform Ag. HBs (cantitativ) ˂ 2 UI/L.
La un control de rutina acum 1 saptamana am fost depistat
Mentionez ca partenera mea, la testarea Ag. Hbs (scriming) a iesit negativa la acest virus..

Va rog sa-mi spuneti daca cineva poate intepreta analizele, in ce stadiu sunt acum?

Raspunsuri (1)

Cosmin

acum 2 ani

AM uitat sa mentionez ca in urma intrebarii adresatei doctorului gastroenterolog, daca sunt la inceputul bolii, mi-a raspuns Nu, si ca am toate analizele, nemaitrebuind nimic.
Caut sa intepretez rezultatele acestea dar nu gasesc nimic.