Rupere artera coronara ?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de MembruMobileApp1504795884 cu 6 ani in urma.

Buna ziua ,as dori sa stiu daca in timpul coronarografiei este posibila ruperea arterei coronare si mai exact care ar fi cauza ruperii.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aortei-si-ale-arterelor/anevrismul-aortic-aorta-anevrismala_158