Rreteta compensate?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de Dorin Luca cu 2 ani in urma.

Buna ziua! De curând am fost la spital pentru reevaluare oncologice si mi-au descoperit la CT o tromboza. Sa recomandat efectuarea unui ecg, fara a avea probleme. La externare mi sa dat o scrisoare medicala in care e specificat si diagnosticul,tromboza aorta abdominala,cu recomandarea de către Dr Cardiolog a unui tratament,acesta fiind foarte scump nu-mi permit sa-l iau fara reteta compensată. Mentionez ca am fost la Medic de Familie și mi-a spus ca nu poate sami elibereze reteta compensată fara prima reteta electronica eliberată de medicul specialist cardiolog, pe care nu mi sa dat la externare. Medicul cardiolog a scris doar o recomandare a tratamentului nu si rețeta. Va rog! Cum as putea sa beneficiezi de reteta compensată?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control cardiologic. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Imagistica-si-endoscopia/ecografia-doppler-vasculara_6439