PPalpitații ?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de Loreix cu 5 ani in urma.

Bună seara! De ceva timp nu mă mai simt bine deloc, obosesc repede, respir greu și am palpitații. Am fost la 3 medici cardiologi specialiști, am făcut tot felul de investigați și nimic. Nu mi au găsit nimic. Doar câteva extrasistole pe ekg. Am dureri de cap, spate, și câteodată mă ia un junghi sub sanul stang și mai jos spre coastă. Azi m-am ridicat din pat brusc, sa beau niște apa iar când sa mă așez înapoi am simțit ca și cum s-ar fi oprit dinuta dintr o data iar după a venit o bătaie puternica. M am panicat dintr o data..Nu înțeleg ce pot sa am sad am fost și la neuro, am făcut rmn,am fost și la un medic internist, nu mi-a găsit nimic. Și acum mă doare capul îngrozitor sad sunt obosita întruna, as dormi. Îmi e frica sa nu fie ceva cu inima, mama mea a avut probleme de mica cu inima, și a luat mult timp tratament. Dar mie nu mi-a găsit nimic..Am încercat sa iau vitamine, calciu, magneziu, omega3 cardio. Și la fel mă simt. Menționez ca am 20 de ani,nu beau cafea, nu beau cola^pepsi sau eneregizate, singura mea problema ar fi ca nu sunt foarte activa happy și ca problema de sănătate am astm bronșic.

Ce as putea face încontinuare? Sa văd alt medic?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/palpitatiile-semn-al-anxietatii-sau-al-unei-boli-de-inimai_15193

Utilizator11626187568

acum 11 luni

Luați omega3 cu incredere, preferabil firma nemțească!