Oare de ce am intepaturi in zona inimii?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de MembruMobileAppmihaimadalin247 cu 6 ani in urma.

Mentionez ca sunt baiat, am 17 ani, iar uneori dimineata ma trezesc cu intepaturi in zona inimii.Acestea perdista cand ma ridic din pat.Dureaza timp de cateva minute, intre 5 si 10 minute.De 5 zile iau calciu+d3, pastile , dar tot ma inteapa.Ce ar putea sa fie?M-am speriat cand mama mi-a zis ca tatal ei avea probleme vasculare sau inima.Oare este ceva genetic? sau gandesc prea departe

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/palpitatiile-semn-al-anxietatii-sau-al-unei-boli-de-inimai_15193

membru339484

acum 6 ani

Si eu am avut astfel de intepaturi in zona inimii.Nu este nimic grav, trebuie sa te duci la medicul de familie pentru a-ti recomanda el un tratament.Eu am luat aspacardin pentru asa ceva si a trecut imediat.