DURERE BRAȚ STANG !?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de Utilizator11579412150 cu 4 ani in urma.

Chiar astăzi nu mai țin minte dacă înainte de sala sau după am inceput sa simt niste dureri in mâna stângă mai exact ca și cum o vena ma înțeapă sau tendon una din două o durere pulsatilă indiferent că este vorba de repaus sau nu, durerea localizata cel mai deranjat între umăr și cot (dar mai mult în cot) foarte puțin în încheietura aproape deloc, aceste simptome nu sunt însoțite cu dureri in piept sau alte simptome chiar mi am luat pulsul de câteva ori în timp ce simțeam aceste înțepături și totul era în parametrii.
Țin să menționez că fac sport regulat am 75 kg, 180m și 20 ani consum țigări social la petreceri, cafea rar când simt eu nevoia și mănânc destul de sanatos.Vreau să știu dacă asta înseamnă că am probleme cu inima, țin să menționez că sunt mai anxios și dacă se poate sa fie și din cauza anxietății ?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/legatura-dintre-durerea-de-mana-si-atacul-de-cord_11497