Aritmie dupa masa?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de Stelian cu un an in urma.

Buna ziua!
Am o problema cu o aritmie dupa ce mananc.
Pe scurt,dupa masa(nu foarte copioasa)la 20-30minute daca stau in sezut sa culcat pe spate apare aceasta aritmie.
Am mers la cardiolog si investigatia a iesit bine,am mers la gastro si aici au iesit urmatoarele diagnostice:
Bila cu 2 calculi mici de colesterol,gastrita hipertrofica si hernie hiatala.
Am urmat tratamentul recomandat (1 luna)dar cu nici o inbunatatire a starii mele.
Ce investigatii ar mai fi de facut??
Multumesc!!

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/pulsul-si-bataile-anormale-ale-inimii_17626

Român

acum 3 luni

Am fix aceleași probleme. Fix aceleași hernie și litiaza. Ai gasit rezolvarea?

Stelian

acum 3 luni

Din păcate nu,am perioade când nu mai am acele extrasistole dar și perioade cu ele.încerc să mănânc cat mai puțin și seara nu prea târziu.
Ce investigații ai făcut în acest sens ?