Ameti, greata, varsaturi?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de Utilizator11562055595 cu 4 ani in urma.

Buna. De cateva luni (5 mai exact) ma confrunt cu ameteli foarte mari , urmate de senzatie de greata si uneori de varsaturi. Am fost la orl , neuro , am facut analize de sange , urina , orice ... si sunt complet sanatos. Nu am nicio problema , am avut colesterolul crescut , dar doar atat si am remediat problema , am facut din nou analizele si colesterolul este normal acum la fel ca si restul analizelor. In schimb dupa tratamentul cu betaserc, de3 luni nu se rezolva nimic. Am facut perfuzii cu hidrocortizon , si sa spunem ca m am simtit mai ok dar tot ametit. Am avut o sinuzita cronica ( diagnosticata si la RMN si la CT ) dar am tratat o cu Xifia , si tin sa precizez , cat timp am luat antibiotic m am simtit mult mai ok. Va rog frumos, am nevoie de ajutor nu mai stiu ce sa mai fac , unde sa mai merg... ametelile iar incep sa se transforme in crize , in care am capul parca in nori , transpir , mi e foarte rau si vars, simt ca ma sfarsesc. Multumesc !!!!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/ce-este-vertijul-si-cum-poate-fi-tratat_16814

Utilizator11562055595

acum 4 ani

Am fost in continuu la N controale , am specificat ... neuro , ORL , psihiatru , analize de tot felul , RMN uri si CT uri , in 5 luni le am incercat pe toate. Am fost internat pentru ca am avut o criza de abia mai respiram din cauza vertijului. Am tot luat tratament cu Betaserc si Vagostabyl , Cavinton .. nu functionea a nimic , medicii nu stiu sa imi dea un diagnostic ... am fost si la clinica in Bucuresti... nimic ,mi se spune ca sunt sanatos ... si eu nu pot sa ma ridic din pat sa merg drept , sa conduc, sa merg cu orice mijloc de transport , nu pot nivi scarile sa le urc din cauza vertijului.