Pot opri tratamentul cu plavix?

Afectiuni tromboembolice

Postata de Utilizator21626684312 cu 2 ani in urma.

Buna ziua,
As putea afla cat timp se ia Plavixul ?
Am fost operat acum 2 ani jumatate la SMC Bucuresti, tromboza venoasa cred, iliaca comuna dreapta 5 cm
mi-au facut endarterectomie cu largire si petec de Dacron.Un an jumatate am luat Sintrom dupa care am trecut pe Plavix (inca un an jumatate pana in prezent) Acum la ultimul control mi-a spus ca pot renunta la Plavix si sa raman doar cu Aspirin Cardio. este OK??Multumesc

Raspunsuri (1)

Utilizator21626684312

acum un an

Buna ziua ... mai raspunde cineva la aceste intrebari? MUltumesc