virusul stafilococ patogen poate cauza tusea nocturna a copilului meu?

Afectiuni respiratorii la copii Virusul sincitial respirator

Postata de marianabalan cu 11 ani in urma.

Fetita mea de 3 ani tuseste de cate ori o culc(si ziua la somnul de dupa amiaza)..cam in mijlocul somnului asha...mi s-a spus sa ii fac un exudat si ink o analiza micoza ..si i-a iesit prezent stafilococul patogen...nu am mai ajuns la medic cu analizele.in Romania...noi locuim in Spania. si aici medicul pediatru ne-a spus ca nu are nici o treaba cu tusea fetitei mele...Are sau nu are legatura?tuseste in fiecare noapte si in fiecare zi cand doarme..si nu shtim ce sa ii mai facem!

Raspunsuri (4)

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incercati homeopatia, in primul rand sa gasiti un medic homeopat bun. Copii mei au avut multe probleme de sanatate, printre care si cele enumerate de dvs. si homeopatia ne-a ajutat mult. Am trecut si peste febra de 40 grade doar cu homeopatia. Homeopatia ajuta dar foarte important este medicul homeopat! Multa sanatate va doresc!

cameliadinu1980

acum 11 ani

Puteti incerca si cu Fluimucil - sirop pentru copii. E foarte bun pentru tusea productiva... Acum..nu stiu ce tuse are fiica dvs, dar daca e productiva...puteti intreba medicul despre Fluimucil.

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Eu am fost foarte surprinsa sa aflu ca in cazul nostru cauza acestor tuse nocturne era faptul ca aveam caloriferul mare si prea fierbinte si usca prea mult aerul in camera, dar si faptul ca trebuia culcata pe suprafata mai ridicata, nu pe suprafata plana. Ziua ii dadeam ***, iar seara puneam umidificatorul in camera, a functionat din prima.

AlexaLup

acum 7 ani

In cazul copiilor e foarte bun *** pentru ca e pe baza de iedera si nu contien conservanti. Eu o folsoesc atit la tusea productiva cit si la cea seaca.