tuse

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de razvi003 cu 14 ani in urma.

buna ziua.ma numesc Carmen si am un baietel de 4 ani care si anul trecut si anul acesta cum a inceput gradinita cum a inceput sa tuseasca.am facut tratament cu antibiotic ,i-am dat siropur de tuse de la naturisti,i-am facut in fiecare seara ceai de ceapa si coji de nuci dar el tot tuseste
am fost si la radiografie si nu pare sa aiba ceva la plamani .de facut febra nu face si nici rosu in gat .chiar ieri am fost cu el la un al medic si mia prescris prednison si un siropel si sa facem aerosol cu ventolin la 8 ore .

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

Neac***a nici un simptom care sa duca la o afectiune pulmonara sau ORL,probabil medicul s-a oprit la o anumita stare alergica.

elena593114434

acum 14 ani

poate fi un astm bronsic si atunci bronhodilatatoarele pot fi eficiente.

Simona

acum 10 ani

dai usturoi tocat cu apa . e foarte bun de tusa este un antibiotic ptr corp