tuse seaca ,nas infundat,

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de negoitageorgiana cu 10 ani in urma.

Fata mea are 12 ani si are de cateva luni o tuse seaca,nasul infundat ,glas ragusit,raceste des,o ustura gatul frecvent.Aceste simptome trece cat luam antibiotice.I-am facut control la pneumologie inclusiv cu radiografie plamani,la alergologie ,toate au iesit bine.Am fost la ORl si ni s-a recomandat operatia de polipi.Va rog sa ma ajutati.

Raspunsuri (3)

Dr. Alina-Maria Dobre

acum 10 ani

Daca medicii specialisti in pneumologie si alergologie au exclus orice patologie legata de aceste domenii de activitate atunci ramane patologia ORL. Daca medicul specialist ORL v-a recomandat adenoidectomia( operatia de polipi) atunci trebuie sa o faceti.

negoitageorgiana

acum 10 ani

Multumesc mult!Vroiam sa aflu si parerea dvs..Cu stima si sarbatori frumoase!

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Interventia recomandata (adenodectomie) va permite respiratia nazala si simptomele descrise de D-voastra vor disparea sau se vor ameliora. Multa sanatate!