tuse chinuitoare

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Cristina Andreea cu 13 ani in urma.

buna. am de cateva zile o tuse productiva care mi-a ramas dupa o raceala si ma deranjeaza foarte tare. Simt o presiune la nivelul pieptului si nevoia constanta de a expectora (ceea ce nu prea reusesc). Nu am apucat sa merg la medic, insa as avea nevoie de un medicament care sa actioneze la nivelul cailor respiratorii, sa le elibereze, sa nu mai simt presiunea aceasta. Aveti vreun sfat?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Ati incercat cu ACC? Sunt niste comprimate efervescente. Pe mine m-au ajutat.

Cristina Andreea

acum 13 ani

Nu am incercat inca. Am auzit de FLUIMUCIL ca ar fi foarte eficient in eliberarea cailor respiratorii...insa m-ar interesa mai multe opinii.Ai folosit vreodata? Iti multumesc pentru raspuns si recomandare

Iuli

acum 13 ani

Este acelasi lucru :) Aceeasi substanta (aceticisteina), doar ca prezentarea e diferita. Vedeti si ca sunt dozaje diferite (de ex am vazut fluimucil 100 mg si ACC si de 100 si de 200). Nu stiu daca exista Fluimucil si de 200. Interesati-va la farmacie. In principiu amandoua medicamentele sunt la fel de bune.

Cristina Andreea

acum 13 ani

Da, exista si de 200, tocmai din asta am luat :) Acum sunt foarte bine, si-a facut efectul foarte bine, nu ma asteptam sa imi rezolv problema atat de repede

baby_girl

acum 13 ani

Puteti consulta un medic homeopat. Sunt tratamente homeopate care dau rezultate bune. daca doriti va pot recomanda un medic.

Gaby Aure

acum 10 ani

Și eu am aceas problemă și aș dori să știu în cît timp iși face efectul FLUIMUCIL ..