tratament govora

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de mari_mari2310 cu 12 ani in urma.

am o fetita de 2 ani si 10 luni se face tratament pt ea ? ce trebuie sa fac si cum

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Se poate ! Ca in orice statiune balnear . Sa aveti dovada de la medicul pediatru cu diagnosticul fetitei. La aceste sanatorii au acces si mamele cu copii, Ministerul Sanatatii nu mai trimite gratuit ci fiecare pe cont propriu.Informatii, la orice Sanatoriu din Statiune .In principiu locuiesti unde doresti si mergi numai la sedintele de Salina pentru aerosoli..

cristina

acum 11 ani

Am o fetita de 3 ani si 6 luni.Mi s-a recomandat sa merg cu ea la Govora.In afara de trimiterea de la medic, mai trebuie si adeverinta de salariat pentru mine?