SUNTEČšI AICI: Forum medical Boli respiratorii analiza Rx pulmonara(VA ROG O INTERPRETARE!!!)

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de loredana1987 cu 9 ani in urma.

ACCENTUAREA INTERSTITIULUI PERIBRONHOVASCULAR IN AMBELE CAMPURI PULMONARE.HILURI ACCENTUATE.SINUSURI COSTO-DIAFRAGMATICE LIBERE.CORD NORMAL(varsta 26 ani)

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 9 ani

Dupa descrierea transmisa ( si in absenta altor date anamnestice si constatate la examenul obiectiv al pacientului ), va putem spune ca acest rezultat pledeaza pentru starea plamanilor dupa o bronsita acuta difuza sau dupa o pneumonie interstitiala,pe cale de rezolutie ( stare de convalescenta ) ; Sinusurle costodiafragmatice libere arata o stare de normalitate