sunt sanse?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de pasarik cu 14 ani in urma.

sunt sanse sa scape de astm bronsic? de asta imi este teama,si daca foloseste la cea salina?

Raspunsuri (9)

elena, Iasi

acum 14 ani

Pt astm bronsic este foarte eficient tratamentul homeopat recomandat de un specialist. Sanatate!

Sheila

acum 14 ani

Da se pare ca se poate scapa mai ales daca este vorba de un copil.Cred ca este bine la salina dar medicii recomanda si aerosolii.
Aerosolii marini desfunda bronhiile si reduc inflamatia de la nivelul aparatului respirator.
Aerosolii de la munte nu contin sarurile minerale ale marii, dar sunt bogati, in schimb, in uleiuri volatile.
Si cei marini si cei de la munte sunt recomandati pentru astmatici.

Ionascu Andreea

acum 14 ani

Poti cumpara un aparat de aerosoli pe care sa-l ai acasa si sa-l utilizezi zilnic, daca se poate (cu ser fiziologic, cam 3 ml). Evita aerul uscat, iar daca medicul recomanda foloseste cu rigurozitate medicatia (de obicei se recomanda medicamente inhalatorii, cantitate redusa in perioadele de acalmie ale bolii, iar cand boala se manifesta activ, modul si cantitatea administrarii se schimba).

elena593114434

acum 13 ani

Nu. Nu scapati de astm. daca a debutat la un copil este posibil ca la varsta de 14 ani sa nu mai aiba simptome, insa pe la 40 de ani sa reapara simptomatologia. Medicamentele controleaza boala si reduc simptomele.

pasarik

acum 13 ani

va multumesc tuturor ! el ia inhalator si meicul alergolog mi-a zis ca nu ajuta prea mult salina si pana la ora actuala ca am avut bani sau nu ma duceam mereu la slanic la salina chear am cumparat si o veoza dinn sare eu sunt din ploiesti de ce mi-a fost frica u am scapat(de astm brosic

Andrei

acum 11 ani

Nu prea iti inteleg romana dar...ai scapat de astm?

Eva Farcas

acum 13 ani

Noi de cand folosim Vemma nu mai avem Crize de astm !
Incercati este foarte bun !

Constantin

acum 13 ani

Terapia alternativa va ajuta-0722 344290

Corduneanu Marius

acum 11 ani

Totul este cu un scop !