sunt ingriorata

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de ana21oana cu 10 ani in urma.

buna seara am si eu o ingrijorare mare in privinta fetitei mele face acum in noiembrie un anisor si de cand a inceput sa depuna efort sa se joace sa mearga de manuta orice face gafaie dar respiratia e nnormala nu am probleme in timpul somnului doar cand se joaca gafaie se aude ceva nu stiu ce poate fi e ceva de ingrijorat sau e ceva normal mentionez k are in jur de 11 kg si e micuta de statura nu stiu exact k nu am mai duso la pediatru va rog datim un raspuns urgent sunt ingrijorata

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 10 ani

Mergeti la un consult cu copilul. Nu se poate da un raspuns pe internet, trebuie vazuta si consultata.

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna dimineata.
Ceea ce relatati D-voastra sugereaza o toleranta redusa la efort. Aceasta poate avea multe cauze (patologie cardiaca, respiratorie, anemie, etc.) deci este necesar sa va prezentati cu micuta la un consult pediatric de specialitate pentru precizarea diagnosticului. Multa sanatate!