sirop

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de madiza cu 13 ani in urma.

ce sirop sa-i cumpar fetitei mele pt eliminarea mucozitatilor nazale?

Raspunsuri (10)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Bună seara,
Pentru mucozităţile nazale nu este nevoie de sirop , ci de o soluţie pentru uz extern, adică picături în narine( instilaţii nazale ) de 3 ori pe zi . Una dintre ele este " Olynth "
Se eliberează fără retetă .
Sănătate Dr. Emil Otesteanu

madiza

acum 13 ani

va multumesc mult! sarbatori fericite!

adina

acum 13 ani

la fel

irinel

acum 13 ani

foloseste un dezinfectant nazal pentru a inp***a secretiile apoi apeleaza l abatista bebelusului pentru a le indeparta este super (se gaseste in farmacii)

emi

acum 13 ani

introduci putin ser in nas apoi apelezi la batista bebelusului e super buna

STeona

acum 13 ani

ser fiziologic + bastista sugarului sau varianta mai comoda spray de la Nivea si apoi aspirat cu batista sugarului

adina

acum 13 ani

eurospalul ie bun pentru raceala

STeona

acum 13 ani

Eurespal este bun atunci cand tusea este insotita de expectoratie.. ajuta la eliminarea secretiilor, la copii mei a functionat si nu prea. rezultate bune am obt dupa adm de Fluimucil sirop. dar pt raceala :ceaiuri si lamaie cu miere de albine + 2 tb de Paracetamol(pt adult)

Cristina Andreea

acum 13 ani

si la mine la fel, insa am folosit fluimucil pentru aerosoli si am eliminat imediat secretiile (vorbesc de sinusuri si cai respiratorii nu de muci)

oana barbuta

acum 13 ani

Marimer iar dupa curatare in cazul obstructiei nazale persistente pivalone cate un puf de 2 ori pe zi.....
Sanatate multa