singulaire?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de DANA_77 cu 12 ani in urma.

La varsta de 4 ani baiatul meu a facut tratam cu singulaire 6 luni in urma unor raceli repetate ramanand cu o tuse persistenta f urata.de atunci cam de 2 ori pe an (februarie si noiembrie)raceste rau si numai 10 zile de singulaire il scapa de tusea spastica pe care o are.am incercat aerosoli flixotide,dexametazona spray ventolin si altele dar numai singulaire il ajuta.este gresita folosirea singulaire doar 10 zile la nevoie de max 2 ori pe an?analizele pt alergii au iesit negative dar Ig E este de 103.

Raspunsuri (1)

Dr. Manuela Magdau

acum 12 ani

Da este gresit sa folositi asa Singulair. Este un medicament care isi face efectul pe termen lung, nu doar la nevoie. Este deci necesar sa-l folositi mai multe saptamani atunci cand va este prescris. Urmati sfatul medicului pneumolog sau alergolog care conduce tratamentul !