secretii in gat la bebe

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de mariza cu 11 ani in urma.

Buna dimineata! Am si eu un bebe de 1 an si 3 luni si de sambata a inceput sa aiba secretii in gat,de tusit, tuseste cand se ineaca cu ele cred,ca in general nu tuseste.Mi-a facut si putina temeratura si diaree,i-am dat doar panadol si l-am uns pe piept cu pulmex.La doctor il duc deabia joi, dar ne-a recomandat prin tel. xyzal cate 2ml dim.si 2ml seara ,dar problema este ca nu mi-a spus pentru ce este,am cautat prospect pe calculator dar sunt doar picaturi si comprimate. Ma puteti ajuta,a mai folosit cineva asa ceva,este bun? Multumesc.

Raspunsuri (1)

Sigada

acum 11 ani

Din ce vad in prospect, Xyzal, este un medicament antialergic, probabil ca medicul dvs suspecteaza o reactie alergica si de aceea l-a recomandat. Aveti mai jos un extras din prospect, dar si linkul catre prospectul complet.
Indicatii:
Rinite alergice sezoniere (inclusiv simptome oculare); rinite alergice perene; urticarie idiopatica cronica.

//sfatulmedicului.ro/index.php?module=DictionarePrezentare&action=viewMedicament&id=16188