Secretie in gat?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Utilizator11587401691 cu 4 ani in urma.

De cateva zile simt o secretie in gât, si simt nevoia să îmi tot drag glasul. Nu sunt alte simptome, e doar enervant pentru mine si pentru cei din jur. Ce as putea sa fac?
Multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Ramona Muresan

acum 3 ani

Buna ziua, consultati un medic ORL, posibil sa fie secretii postnazale. Incercati pentru 7 zile cu spray nazal cu apa de mare de 3 ori pe zi cate 2 puffuri pe nara. Multa sanatate!

Utilizator11617971362

acum 2 ani

Am și eu o secretie vascoasa in gat si nu reușesc sa scap de ea ,am fost la o gramada de doctori ,orl ,alergolog, pneumolog, gastro am o gastrita o tratez cu medicație si regim,alergii nu am ,radiografie pulmonara ok,spirometrie ok,de trei luni am operat deviatia si hipertrofia de cornete dar secretii persista.