Rosu in gat

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de MembruMobileApp304471 cu 8 ani in urma.

Buna ziua
Am o fetiță de 2 ani și 8
luni si, de vara trecuta, se tot îmbolnăvește...tot mereu face rosu in gat, cu febra si tot tacamul, iar dupa tratament nu i se curata gatul...a luat chiar si azitromicina, care am inteles ca e f tare...in ultimele 3luni i-am dat un sirop pt imunitate, pe baza de plante, si nu a mai facut atât de des febra,doar episoade de tuse, destul de productiva, dar medicul tot mereu îmi spune ca nu are gatul curat...ce pot sa fac sa nu mai avem probleme cu gatul? Ce medic specialist sa consult?

Raspunsuri (2)

anca

acum 8 ani

trebuie sa te adresezi unui medic ORL-ist si acesta iti poate spune ce trebuie facut. Sanatate

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Ai grija la tratamentele puternice. Sunt foarte periculoase si uneori fac mai mult rau decit bine. Daca o supraveghezi atent poti sa ii dai si cite o pastiluta de supt ***, sunt recomandate pentru copii dupa 4 ani dar daca ii urmarim atent se pot da si un pic mai devreme, depinde de copil,