rosu in gat

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de anaid1972 cu 11 ani in urma.

buna ziua,
as dori un sfat in legatura cu fetita mea de 2 ani si 8 luni;receste aproape in fiecare luna si nu mai scapam de antibiotice cedax ,ceclor si injectii cu penicilina sau cefotax,.pe linga gatul rosu a mai facut si otita si gingivita.din septembrie a mers la camin dar numai trei saptamani ca dupa aceea a facut rosu in gat si otita si din 2 oct pana in 15 am stat cu injectii cefotax 4 zile,apoi sirop cedax 5 zile si dupa aceea 7 zile din nou injectii.4 zile nu a mai avut nimic si a cincea zi a inceput sa ii curga nasul si are simptome de raceala si din nou gatul rosu,febra nu a mai facut si nu i-am administrat nurofen sau alte antitermice,am inceput sa ii dau vitamina C .Luam imunice si mine vita pt imunitate ,acum am inceput a treia luna dar nu au nici un efect ,as dori sa stiu cite picaturi de propolis as putea sa ii dau pe zi ,are 11 kg iar propolisul este cumparat de la apicultori. In speranta unui raspuns va multumesc

Raspunsuri (4)

Sigada

acum 11 ani

Si noi avem aceeasi problema. In primul an de colectivitate baietelul meu a facut frecvent rosu in gat, apoi in al doilea an de colectivitate a facut otite repetate. Acum este in al treilea an de colectivitate (anul acesta a intrat la gradinita) si ma gandesc cu groaza ce ma asteapta o data ce a inceput sezonul rece.

Am inceput sa ii dau Tinctura de Echinaceea, Tinctura de Propolis, Ulei de Catina si Vitamina C naturala.
Pentru echinaceea si propolis este necesar sfatul unui medic homeopat pentru dozare. Uleiul de catina are indicatii pentru administrare in functie de varsta pe prospect si le puteti urma pe acelea.

anaid1972

acum 11 ani

multumesc pt raspuns si o sa incerc sa ii dau si eu tinctura de echinaceea,acum ii dau miere cu lamaie,ceai de macese cu miere si cite 2 picaturi de propolis,iar la gat seara cartofi curatati de coaja si dati pe razatoare,ii invelesc intr-un batic si ii pun la gat pana dimineata.
Multa sanatate va doresc.

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incercati homeopatia, in primul rand sa gasiti un medic homeopat bun. Copii mei au avut multe probleme de sanatate si homeopatia ne-a ajutat mult. Am trecut si peste febra de 40 grade doar cu homeopatia. Homeopatia ajuta dar foarte important este medicul homeopat! Multa sanatate va doresc!

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Da, homeopatia e foarte buna in aceste cazuri. Eu mai folosesc si pastilutele de supt ***. Sunt extrem de folositoare si sunt naturiste, fara tot felul de adaosuri periculoase.