rosu in gat si haraie

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de madiza cu 13 ani in urma.

ce antibiotic trebuie sa-i dau fetitei mele pt rosu in gat si tuse(parca harai in piept) ?

Raspunsuri (9)

Iuli

acum 13 ani

MERGETI LA PEDIATRU! Poate fi ceva grav! Daca are pneumonie sau bronhopneumonie? Cum sa dati copilului antibiotic dupa ureche? Urgent la pediatru!

madiza

acum 13 ani

MULTUMESC!

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii accesati www.gabrielahripcaru.mycali.biz

Camenschii Larisa

acum 13 ani

Ce tratament
nutritiv pot sai
fac copilului in
caz de raceala.

oana barbuta

acum 13 ani

Pneomonie si bronho... este departe de tine....o usoara rinofaringita sau cel mult bronsiolita..asta dak nu are temperatura.....cu aerosoli si sirop de tuse scapa repede..eurespal e cel mai bun....

oana barbuta

acum 13 ani

Sub nici o forma antibiotic...slabeste imunitatea copilului....faceti o vizita la homeopat .....e muuuult mai sanatos

forever

acum 13 ani

cel mai bun este sprayul First de la http://www.comenzialoevera.ro/aloe-first.html

Cristina Andreea

acum 13 ani

Cel mai probabil nu ai nevoie de antibiotic dar cel mai bine este sa intrebi medicul. Si noi am avut o problema asemanatoare si am folosit fluimucil 300 fiole pentru aerosoli. Ii elibereaza caile respiratorii si i se duce toata jena aia sau haraiala despre care vorbesti. Sanatate!

baby_girl

acum 13 ani

Asa cum a spus si oana barbuta mergi la o consultatie de homeopatie sunt tratamente eficiente. Daca vrei iti pot recomanda un medic homeopat.