rinita la copil de 5 ani

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de luanaiuly cu 13 ani in urma.

Baietelul meu de 5 ani a fost operat de polipi anul trecut in mai. Pe parcursul verii a fost totul bine pana la prima raceala de la camin. Simptomele revenisera: nas infundat, respiratie greoaie in timpul noptii, somn agitat. In ianuarie anul acesta l-am operat iarasi de polipi...foarte mari (dupa spusele doctorului). O luna dupa operatie totul bine... insa dupa un timp nasul iar e infundat, noaptea mai ales. Dupa ce adoarme incepe sa respire tot mai greu pe nas si pana la urma opteaza (inconstient) sa respire toata noaptea pe gura. Am fost la 3 doctori ORL in aceasta perioada si tot nu stiu ce are baietelul meu... ba e rinita alergica...ba e...altceva (termeni medicali). Ultimul tratament dat: zinnat, aerius, nasonex... dupa 10 zile nicio imbunatatire. In timpul zilei nu sunt probleme cu respiratul pe nas...poate...ii este usor... dar noaptea e un calvar...parca ii baga cineva dopuri in nari. Ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (6)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

Afecţiunea copilului dumneavoastră pare a fi cronică, de natură ORL astfel încât recomand ca copilul să rămână sub observaţia unui medic de această specialitate

luanaiuly

acum 13 ani

Multumesc mult pentru raspuns!
Din pacate, deocamdata, nu cunosc vreun medic homeopat in Suceava. Incerc sa ma interesez.

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

rinita este o tulburare psihosomatica
Iti recomand sa incepi sa mergeti la psiholog

Gabi

acum 13 ani

Incercati medicina cuantica. Detalii pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz. Multa sanatate.

ruisu iulian

acum 8 ani

si eu m-am chinuit dar cel mai bun sfat care cred k il pot da e 3 ani consecutivi la mare de minim 10 zile cu aerosoli la primele ore ale diminetii si in acest timp mers la minele de sare minim 4 ore pe saptamana.cum se poate macar la sfarsit de saptamana si dupa mai povestim fara sa bagati medicamente.