respiratie greoaie

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de anailiuta cu 8 ani in urma.

Am o fetita de 8 ani. Acum cateva saptamani mi-a semnalat ca nu are suficiet aer, trebuie sa inspire profund. Am dus-o la medicul de familie sa o consulte, dar nu a gasit nimic la inima sau plamani,totul e in regula.Fetita acuza tot mai des incapacitatea de a respira usor. Ce ar trebui sa fac, ce investigatii ar fi necesare? Multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 8 ani

Daca simptomele .persista sau se repeta, cu un bilet de trimitere de la medicul de familie( (este gratuit) mergeti la un serv. de pediatrie unde se poate constata daca nu este vorba de o dispnee in cdrul unui iminent"Astm Bronsic">

anailiuta

acum 8 ani

Multumesc!

eva777

acum 7 ani

Buna! Stiu ca este ceva timp de cand ai scris aici, dar ma intereseaza ce ai facut in legatura cu respiratia fetitei. Aceeasi problema o am si eu cu baietelul de 6 ani.Multumesc!