Respir greu

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de AlexandruZ cu 11 ani in urma.

Buna ziua de 3 luni de zile respir greu, simt ca nu-mi ajunge destul aier in plamani, akm 3 luni de zile am avut bronsita respiram foarte foarte greu oboseam din mers etc, am luat injectii antibiotice si mi-am mai revenit unpic dar si akm respir greu simt ca nu-mi ajunge destul aier in plamani, am fost la medicul de familie a zis ca am viroza respiratorie, nu mi-am revenit mentionez ca sunt fumator, ce as putea sa am, ar trebuii sa ma duc sa fac niste raze la plamani? ce ziceti e ceva grav?

Raspunsuri (6)

Dr. Cranta Ali

acum 11 ani

Va recomanda sa va adresati unui medic pneumolog pentru investigatii suplimentare. fiind fumator, se ridica suspicunea unui BPOC (bronhopneumopatie cronica obstructiva), ce va necesita tratament si renuntarea la fumat. Nu amanati deoarece in timp starea generala se va agrava.

AlexandruZz

acum 11 ani

problema e ca ma doare pieptul si spatele cand respir si ma doare gatul adica amigdala stanga cum ar venii cand inghit, si cand respir simt o oboseala in mine se poate sa fie ceva grav Dr Cranta Ali?? va rog sa-mi raspunde-ti..

Dr. Cranta Ali

acum 11 ani

Nu trebuie sa va ganditi la ceva grav ci doar la faptul ca este psoibil sa fie necesar sa efectuati niste investigati. Nu putem face un diagnostic corect fara investigatii (o radiografie pulmonara, de coloana cervico-toracica, spirometrie). Eu am dorit sa va atrag atentia ca sunt necesare investigatii si nu trebuie sa stati acasa cu speranta ca va trece de la sine. Sunt deja 3 luni decand respirati greu.

AlexandruZz

acum 11 ani

Faza e ca mi-am mai revenit de atunci acum cam asa respir nici prea bine nici prea rau, se poate sa nu fi curatat mucoasele ?

Buna

acum 11 ani

Asculta de un om cu experienta: boala ta este datorata tratamentelor gresite date de medici care dau antibiotice la orice boala si care in multe cazuri o fac mai rea decat cea initiala. daca te duci la medici din nou ori nu iti fac nimic ori iti dau alte p***ai care o agraveaza si mai tare caci in medicina nu exista decat otravuri chimice si nici un elixir. Daca vrei sa te vindeci (boala asta te poate afecta toata viata daca nu o vindeci de tot acum! ) schimba medicina si mergi la un medic homeopat bun, caci homeopatia cunoaste remedii care iti curata plamanii fara sa-ti dauneze pe altundeva. Insa medici homeopati buni sunt destui de rari, depinde in ce oras esti..etc... In Bucuresti it recomand pe. Dr. Ileana Rindasu, Dr. Irina Firuti.

Nirolf

acum 11 ani

Luati tot ce a fost ca pe un semnal de alarma. Veti continua pe acest drum, pe care vedeti pe propria piele ca se pot intampla accidente serioase si foarte serioase, sau veti cauta un drum mai sanatos?
Permiteti-mi sa va pun o intrebare: aveti nevasta, copii, ce varsta au copiii, ce varsta aveti dvs?
Vreti sa fiti alaturi de familia dvs o vreme indelungata? Bine, v-am pus mai multe intrebari, sper ca, si daca nu-mi dati un raspuns, sa va puna macar pe ganduri.