Respir greu , da nu tot timpu / ocazional /

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Domisss cu 12 ani in urma.

Am si eu o problema , de ceva vreme undeva in zona inimi , sau chiar inima nu stiu asta sigur inca , pentru ca nu am consultat vreun medic , cand respir am o intepatura grava , gen 100000 de ace , nu am mai avut asa ceva pana acuma , am 18 ani , perfect sanatos , mananc sanatos ,imi imaginez doar ca cafeaua si tigarile (care le consum ) pot fi un factor , dar asta este irelevant acuma , daca cineva a mai avut ceva in genu , mi`ar placea sa`mi spuna si mie cum a rezolvat problema .

Nu `am treaba ca ma inteapa gen , ca daca resperi incet nu te inteapa , dar cand incerc sa respir adanc , atunci ma inteapa , nu am patit chestia asta numa de 2 ori , acuma am patit a 2 oara , chiar in momentul asta ce scriu eu acuma .

M`am panicat la gandul ca seara cand as vrea sa dorm , poate patesc vre`un @episod din`asta @ si respir adanc si cine stie ce`sentampla *

Orice sfat e bine venit . O zi buna ,

Raspunsuri (2)

victoras

acum 12 ani

Da! Si simti ca o gheara ce iti inteapa inima.Si parca nu iti ajunge aerul,poti inspira doar intre doua limite!!!Este o cadere de Ca si Magneziu!!.Incearca sa iei Magneziu Forte si Calciu Cu vit. C.cam o luna.Farmacistii te pot ajuta cu asta.Daca insa nu cedeaza,fuga la medic!!

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incearca homeopatia, in primul rand sa gasesti un medic homeopat bun. Copiii mei au avut multe probleme de sanatate si homeopatia ne-a ajutat mult. Homeopatia ajuta dar foarte important este medicul homeopat! Multa sanatate iti doresc!