Resiratia

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Irisiana cu 11 ani in urma.

Buna! Nu stiu daca am nimerit categoria.
Vreau sa spun ca uneori cand respir simt undeva in apropierea pieptului un fel de "vâjâitura "( ca sunetul pe care il scoate pisica atunci cand toarce). Asta se intampla destul de rar. Mi se mai intampla si sa simt o presiune pe piept, cum m-ar apasa ceva sau am impresia ca ma infund atunci cand fac unele exercitii fizice. ( rotiri de brate. etc).
Mentionez ca acestea nu mi se intampla in fiecare zi. Ele exista , dar le simt rar.
Ce ar putea insemna asta? Am o problema cu respiratia?

Raspunsuri (2)

acum 11 ani

Trebuie sa faceti o spirometrie. Consultati un medic pneumolog sau alergolog.

acum 11 ani

Trebuie sa faceti o spirometrie. Consultati un medic pneumolog sau alergolog.