Reactii adverse la spirokast de 4 mg

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de membru214955 cu 11 ani in urma.

am o fetita de 5 ani care urmeaza tratament cu spirokast de 4 mg si de cand urmeaza acest tratament am observat ca ia in greutate ac***a acum o greutate de 28 kg .Poate fi din cauza spirokastului?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 11 ani

Este posibil, ar fi bine sa informati medicul care l-a prescris . O fetita de 5 ani trebuie sa cantareasca, in medie , 19 kgr .

laura

acum 11 ani

buna.am si eu o fetita de4 ani si are 19 kg 500.are 110 inaltime.cumpar haine de 5 ani.ia gasit alergii si mia dat medicul spirokast 1 pe zi si picaturi xzyal .ai dau doar de 6 zile si se plange ca o doare capul.de dormit doarme si dupa amiaza 2 ore iar seara pe la20.30 doarme bine toata noaptea.bine ea in casa nu are probleme cu nimic numai afara cand se joaca.oricum am vineri programare si merg sa vedem de ce o doare capul.azxi mia zis ca o mananca si funduletul.am spalat_o si mam uitat la ea bine am vazut ceva ca scamele.am sters_o cu putin rivanol dar dimineata ma uit iar ..sper sa nu aiba viermisori si daca are din ce cauza??dulciuri nu prea mananca. decat foarte rar ..iar vlapte nu bea de cand nu o mai alaptez.mananca multe fructe si legume ..multumesc