raceala

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Claudia45112637 cu 15 ani in urma.

Am o fetita de 1 an si 6 luni,care de 10 zile tuseste si ii curge nasul ca la robinet,i-am dat mucosin,nurofen si vibrocil picaturi,dar degeaba.NU mai vreau sa ajungem la antibiotic,abia am terminat cu zentel-pentru giargia.ce sa-i mai dau?

Raspunsuri (4)

andrei178

acum 15 ani

Un remediu excelent pentru ce spuneti, dar si pentru intarirea imunitatii este tinctura de Echinacee. Se gaseste la orice plafar, se dilueaza picaturile in putina apa. Totusi nu stiu cat si cum se administreaza la un copil asa de mic. Intrebati la plafar, daca este specialist acolo. Multa sanatate!

Dorina6899908

acum 15 ani

Pentru varsta lui,atat preventiv, cat si o raceala deja declarata,un medicament homeopatic ....OSCILLOCOCCCINUM .Multa sanatate!

simona312112347

acum 15 ani

Incearca si Imunobaby de la erbavita si neaparat, curata cat de des poti secretiile nazale. Stiu ca un aparat de aerosoli (nu este foarte scump) ar face minuni. Pentru tuse, ar fi bun Stodalul care este homeopat sau siropul de patlagina. Mai sunt si niste pastilute tot homeopate, paragrippe se numesc, cred ca n-ar avea de ce sa-i faca rau nici acelea.

hci

acum 15 ani

Tot la antibitic va ajunge. O ajuta sa treaca peste raceala. Va rog sa nu refuzati tratamentul.