raceala la copil de 3 ani

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de ioana33 cu 10 ani in urma.

buna ziua! am si eu o fetita de 3 ani si de ieri ii curge nasul ,iar azi am observat ca secretiile s-au colorat putin! alte simptome nu are, temperatura nu a facut, are in jur de 37 , 37,2 cel mai mult! ce as putea sa ii dau ca sa o iau din timp , nu as vrea sa ajung la alte complicatii! va multumesc mult!

Raspunsuri (6)

diana263339

acum 10 ani

buna seara in legatura cu fetita administreaza panadol baby 2.5ml

Dr. Mirica Teodora

acum 10 ani

Curata bine nasul cu apa de mare, Nurofen sau Paracetamol 5 zile , VVitamina C si multe ceaiuri

Manea Catalina

acum 10 ani

si eu sunt mamica ca si tine si tot timpul incerc sa am grija de copii mei cu cele mai eficiente tratamente (si naturiste daca se poate). Pentru asa ceva, iti recomand o tinctura minune.. copilasii mei nu au mai racit de mai bine de 2 ani.. si o dau doar preventiv.. in doze mici..

http://***.ro/articol/Produse/Tincturi/Sirop_imunostimulator_pentru_sezonul_rece-675.html

Cătălina

acum 8 luni

Se poate multe detalii? Va rog

ioana33

acum 10 ani

multumesc mult pentru sfaturi! I-am dat nurofen doar 2 zile, vit C, ceaiuri multe,i-am curatat nasul cu nazomer si ii dau si immunice pt imunitate! E mai bine acum,nu ii mai curge nasul asa tare,dar a inceput sa tuseasca putin ,banuiesc ca din cauza secretiilor din gat! Sper sa nu fie nimic si sa scapam asa!

Medic.Fares

acum 10 ani

Buna ziua.Va recomand siropul Biosept cu miere si popolis, 1 lingurita de 2-3 ori pe zi si siropul Imunitate, 1 lingurita de 2-3 ori pe zi.Multa sanatate!