Raceala dupa operatie

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de mari-miruna cu 12 ani in urma.

Buna ziua!am o fetita de 2 ani ,si de la varsta de 1 an si 9 luni este in colectivitate.Din acel moment a inceput calvarul in 3 luni i-am dat de 4 ori antibiotic pe gura si o data a fost injectabil.A facut otita medie supurata de 2 ori in 3 saptamani.Medicul orl-ist a spus ca are polipii foarte mari si ca trebuie operata.I-am facut operatia si acum,dupa 2 saptamani a inceput iarasi cu febra si o usoara tuse.De asemenea i-am facut analiza sideremiei si a iesti 22 iar media era intre 25 si 101 unitati.IAcum face tratament cu fier si de 2 zile am inceput sa ii da si bronho-vaxom.Este posibil ca aceasta febra si tuse sa fie o reactie la medicament?
Inainte sa o bag in colectivitate i-am dat diverse siropuri de imunitate dar fara rezultat.
VA rog dati-mi un sfat!ce as putea face sa nu mai raceasca.Din pacate nu pot sa o retrag de la cresa pentru ca nu imi permite stuatia.

Raspunsuri (2)

colnago

acum 12 ani

Buna ziua.
Puteti incerca cu incredere bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original. Fetele mele o consuma de peste patru ani, nu au mai avut probleme cu imunitatea.
http://www.nonitv.net/bioactiva

cristina

acum 12 ani

Buna ziua! am si eu fratiorul si are 1 si 8 luni si este foarte racit. azi noapte a facut febra 40 cu 1 si nu putem sa-i dam panadol sau ibuprofen deoarece este alergic. Mama mea i-a facut impachetari cu sosete cu otet, frectie in cap si pe corp cu spirt. Ne puteti spune ce altceva am putea face? Va multumesc!