prospan la bebe de 3luni?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Sibel.Salim cu 9 ani in urma.

Am şi eu o intrebare după ce fetiţă mea de 3 luni a inceput să haraie şi era plină de muci iam făcut un exudat nazal la care ia ieşit că or avea o bacterie ce a luato de la cineva doktorita nea spus să îi facem aerosoli cu prospan şi ser fiziologic dar în prospect scrie faptul că nu se fac aerosoli cu prospan la copii sub 3ani. şi nea mai dat să preparam vitamina c cu calciu gluconic şi ser fiziologic şi să îi punem la nas deci chiar nu ştiu ce să fac că şi farmacista mea zis că nu a mai auzit un asemenea amestec sub formă de picături nazale pentru bebelusi :(

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Eu fac aerosol cu**** de la 8 luni pentru baietelul meu. Dar desigur e frt important sa consulti un medic