probleme pulmonare

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de fan.ro cu 12 ani in urma.

Va rog sa-mi spune-ti daca se poate ce inseamna:hiluri accentuate,interstitiu pulmonar accentuat intrahilar stanga

Raspunsuri (5)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Inseamna ca ai avut sau ai o infectie acuta a arborelui respirator, iar tesutul pulmonar din acea zona a reactionat .( o bronsita sau chiar o pneumonie interstitiala ) Aspectul arata fie un inceput , fie un proces in rezorbtie , in functie perioada can ai facut aceasta radiografie !

alina

acum 10 ani

va rog sa-mi spuneti daca se poatece inseamna hipertransparenta pulmonara si hiluri accentuate

balanicamioara

acum 8 ani

ce inseamna diagnostic cu HILURI PULMONARE MODERAT ACCETUAT BILATERAL CORD IN LIMIITE NORMALE

andreea

acum 7 ani

hilul e locul unde intra o venele,arterele si vasele limfatice.ex hil renal ,hilul hepatic.

andreea

acum 7 ani

hilul e locul unde intra o venele,arterele si vasele limfatice.ex hil renal ,hilul hepatic.