plamanii

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de xoxoxo cu 12 ani in urma.

buna ziua ! de vreo 2 zilee ma tot tine in partea stanga in spate la plamanul de pe aceeasi parte,pe langa asta am si o problema cu atacurile de panica cu respiratia greoaie si cu senzatia de nod in gat si lipsa de aer...dar acum tusesc putin ,dar nu continuu,dar am o jena in spate poate fi junghi intercostal sau vreo afectiune pulmonara??? ce as putea avea? Multumesc !

Raspunsuri (2)

xoxoxo

acum 12 ani

nu mai fumez de vreo 4 luni si am o sensibilitate la parfumurile puternice,si in general la mirosurile tari ,imi provoaca tuse si o stare de disconfort! precum este si aceasta durere a spatelui :(

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi recomandată efectuarea unei radiografii pulmonare şi unei spirometrii pentru identificarea eventualelor probleme pulmonare şi de asemenea în cazul persistenţei durerii, în lipsa unor afecţiuni la nivel pulmonar, ar fi indicat consultul unui medic reumatolog