plaman bolnav la copil mic

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de adryana cu 13 ani in urma.

buna seara
am o prietena care are un baietel de un an jumate si de 4 luni are copilasul bolnav, tuseste foarte tare are un fel de harcaiala urata a slabit nu mananca bine nu se hidrateaza bine e fara energie, a fost cu el la dr si l/au supus la tot felul de analize ii dau antibiotic o saptamana e bine pe urma face febra pana la 41 si tot asa. doctorii nu stiu ce ar putea fi unii spun ca e pneumonie netratata, altii ca e o bacterie la plamani, altii ca e virus insa niciunul nu ii da de cap
multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Un copil care prezinta simptomele descrise de d-voastra ( si nu de mama) ar trebui trimis de catre medicul de familie catre policlinica teritoriala,iar aceasta,la nevoie , sa-l interneze pentru a i-se face un bilant si o conduita terapeutica pentru viitor
Deci, daca a-ti inceput actiune, puteti sa o continuati .