operatie nereusita?

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de nanagrosu cu 4 luni in urma.

Nepotul meu a fost operat acum 3 saptamani de deviatie de sept.Respira mmult mai greu parca se sufoca.Doctorul insista ca ii bine , dar nepotul meu nu poate respira.Ce poatte sa faca?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Este posibil ca nepotul dumneavoastra sa se confrunte inca cu umflaturi si inflamatii ca urmare a operatiei, care sa-i afecteze timpul de respiratie. De asemenea, este important sa fie respectate recomandarile post-operatorii ale medicului.

Totusi, daca simptomele continua, este recomandat sa consulte un alt medic pentru a obtine o a doua parere.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/orl

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/interventiile-chirurgicale-la-nivelul-sinusurilor-recomandari-pentru-pac_9496