operatia de polipi

Afectiuni respiratorii la copii Polipi de col uterin

Postata de adela113 cu 14 ani in urma.

am o fetita de 5 ani si 6 luni. In iunie face operatie de polipi. Poate sa-mi spuna cineva daca este sau nu indicat sa mearga la mare dupa aceea?

Raspunsuri (6)

raluca

acum 14 ani

Buna adela113,

Ti-ai operat fetita de polipi? Cum a decurs operatia, se simte bine acum?

Mariana276136708

acum 14 ani

Buna adela113 ,dupa cate am citit se pare ca ai operat fetita de polipi....spune-mi te rog cum se simte...fetita mea nu se simte deloc bine dupa operatie,si-a schimbat vocea,respira greu noaptea si sunt disperata ca nu stiu ce sa fac

cristina

acum 13 ani

am un baietel de 10 luni,doctorul zice ca are polipi si trebuie operat. nu stiu ce sa fac ,nu sforaie dar nu doarme linistit. ce ma sfatuit???

Carmen

acum 12 ani

Eu am operat fetita de 8 ani acum o saptamana de polipi si amigdale si mi se pare ca nu mai are forta in voce cand vorbeste,oricum are vocea schimbata si ma intreb daca asa o sa-i ramana.Am cautat raspunsuri vis-a-vis de asta si nu am gasit nimic,poate imi va raspunde medicul,cine stie.in rest sunt fericita ca am scapat de o grija,noaptea era teroare,respira f greu.

Mirela

acum 12 ani

Buna mamici...si noi ne-am operat de polipi pe 5 ian 2011.Operatia e foarte simpla, se face cu preanestezie(adica ii pune 2ml in nasuc),iar apoi anestezie cu mascuta...deci netraumatizant pentru copil.Ne-am operat la Gr. Alexandrescu la dna doctor Iorgulescu.Dupa operatie ne-a durut gatuletul vreo jumatate de ora mai rau si vreo zi,doua acceptabil (4 anisori si 5 luni).Ca pret 3 mil la doctor si 1 mil la anestezist. Curaj mamici si multa sanatate .

Ioana

acum 9 ani

Buna mamici, trebuie sa mergem in curand la operatia de polipi cu baietelul meu de 3ani jumate si ma cam strange in spate. Imi puteti spune cat va costat interventia? Nu stiu cat se da, cat mai merge? O zi buna va doresc ast raspuns