nu stiu ce are.

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de year1 cu 11 ani in urma.

copilul meu are 1 an si 2 luni si din luna octombrie in urma unei raceli a ramas cu o respiratie grea fara harait.Am mers cu el la dr si a spus ca nu are nimic pulmonar si ca respiratia asta grea ii trece in timp.Acum a inceput sa mearga si in urma efortului tuseste sec si in jurul guritei se invineteste,dar numai afara tuseste in casa nu.Nu stiu ce sa fac unde sa merg posibil sa faca astm?Multumesc.

Raspunsuri (4)

Dr Anghelea Adina

acum 11 ani

Mergeti cu el din nou la pediatru sa-i faca un control ,dar si la un cardiolog pediatru ,sa-l asculte la inima si sa-i faca o ecocardiografie ,daca el considera ca e necesara.
Dr Adina Anghelea
medic de familie
*

year1

acum 11 ani

am fost cu el si i-a facut ecograf si a spus ca este bine asta nu inteleg. Dar de ce tuseste sec afara cand merge,dar si oboseste. Sa fie posibil de la aer ca este prea tare? Multumesc.

acum 11 ani

Consultati un medic alergolog, pt teste alergice; posibil sa fi ramas cu o hipersensibilitate bronsica in urma racelii. Multa sanatate!

year1

acum 11 ani

multumesc frumos pt raspuns.