Nasul infundat

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Alexaq1 cu 9 ani in urma.

Am 12 ani si timp de 3 saptamani mi-a curs nasul si am luat paracetamol un sirop de mama dar apoi colega mea de banca a racit si de o saptamana dimineata in busul spre scoala stranut si apoi un lpic la scoala. Mama mea este foarte speriata de bombe si nu vreau sa ii spun... Ce imi recomandati? Va rog ajutati-ma!

Raspunsuri (5)

Dr. Tamara Marcovici

acum 9 ani

Buna ziua.
Iti recomand sa vorbesti cu mama ta despre simptomele pe care le prezinti si sa mergeti sa fii evaluat de catre medicul de familie. Multa sanatate!

Alexaq1

acum 9 ani

Dar ca medicament,ceva? Multumesc!

aspen

acum 9 ani

Ceai de echinacea (de 3-4 ori/zi), supliment de echinacea (1 pastila/zi), vitamina C (pana la 1500mg/zi), limonade proaspete din lamai organice si miere. Daca e doar o simpla raceala, nu e nevoie sa te indopi cu medicamente.
Sanatate!

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.La 12 ani se poate administra comprimatele Echinaceea, propolis si vitamina C, cate 1-2 comprimate de 3 ori pe zi, timp de 10-14 zile.In caz de tuse uscata sau cu expectoratie, se poate administra siropul Plantusin cate 1 lingura de 3 ori pe zi si sa se faca inhalatii cu inhalantul Hapciu.Daca apar dureri in gat se administreaza si comprimatele de supt Plantusin cate 1 comprimat de 4-5 ori pe zi.

iulian

acum 9 ani

@sinuzita DESCOPERA PUTEREA MIRACULOASA A ARDEIULUI IUTE! Capsio rezolva natural, fara dependenta sau obisnuinta! www.capsio.eu