nasuc infundat

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de daniela70 cu 14 ani in urma.

am o fetita de 2si 9 luni a fost racita a luat antibiotice dupa o saptamana a racit din nou adica acum doar ii curge nsucul cum sa o ajut

Raspunsuri (8)

Sheila

acum 14 ani

Poate face alergie la ceva sau doar schimbarea de temperatura nu ii face bine.Nu cred ca ai ce sa-i faci, incerca sa-i dai ceiut cald si ceva vitamine pe care ar fi bine sa ti le recomande pediatrul
sanatate multa

inada

acum 14 ani

ai incercat si cu marimer ap d mare pt nasuc?sau sterimar?incearca si medicina alternativa cu un dr homeopat am si eu un baitel de 2 ani si 10 luni care la fel racea des si nasu ma dispera iam ridecat imunitaeta si cu alte metode si chier merge!'

daniela70

acum 14 ani

multumesc pt raspuns este foarte posibil sa ai dreptate

inada

acum 14 ani

cu marimer sau sterimar dejinfecat nasucu dim si seara cu nasic sau nazomer 3 zile panadol deoarece contine paracetamol,multe fructe suc de portocale are multa vitamina c ,facut in casa si paralel un doctor homeopat care iti da o schema pt ridicarea imunitatii si alte alternative fara sa ajungi la antibiotic!

gaby

acum 14 ani

eu am o fetita de 1 an si are nasucul infundat de 3 zile nu stiu cum sa procedez.nu are febra.

inada

acum 14 ani

marimer sau sterimer,frectie pe piept cu vapvapor,si sunt in farmacii capule de esfundat nasucu se pun pe o batista pe perna unde doarme copilul

elena593114434

acum 14 ani

daca nu face febra mare , adica peste 37,5 atunci poti sa-i dai doar antiinflamatorii.

inada

acum 14 ani

da poti sa-i dai panadol deoarece are paracetamol dim se seara 3 zile fara probleme