Nas spart

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de Andre9546 cu 8 ani in urma.

Salut , am 15 ani si ieri mi-am spart nasul la fotbal... Am observat ca cu nara din care mi-a curs sange nu mai simt miros ... este normal ? Se intampla asta pentru ca mi-am spart nasul recent ? Cu nara cealalta nu am probleme ... ajutor

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 8 ani

Este normal si sa-ti curga sange si sa ai pe o perioada de timp senzatie de sensibilitate dureroasa, mancarime locala si chiar absenta mirosului,deoarece mucoasa nazala este ranita si in suferinta; pot apare cruste locale care te vor deranja , dar nu trebuie sa le rupi,pana se vindeca zona ranita ; ar fi necesar si un consult la un cabinet de ORL unde te poate trimite cu bilet medicul de familie sau medicul scolar( beneficiezi de gratuitate !
Sanatate.

Andrei

acum 8 ani

Au trecut cam 3 saptamani de atunci si inca nu mi-a revenit mirosul... Este grav ?