mucozitati pe caile respiratorii

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de skyly cu 11 ani in urma.

buna ziua .am un colil de 4 ani si 6 luni care tuseste de 3 luni.la medicul pediatru ne-a zis ca are mucozitati pe caile respiratorii si ca tratament montelukast 4mg.pe pospect scie ca este pentru astm bronsic.imi puteti sune de ce ni-la recomandat?este bun pentru diacnosticul pus lui?va multumesc.

Raspunsuri (5)

Cornelia

acum 11 ani

Buna,
Cel mai bun rezultat in cazul acestor afectiuni se obtine prin Homeopatie. Trebuie sa gasesti un medic homeopat bun la care sa apelezi, deoarece in Homeopatie este foarte important medicul homeopat.
Multa sanatate!

vali

acum 11 ani

sunt mama fetitei de 3 ani care a tusit un an de zile non stop nu exagerez am f la m medici diferite tratamente si dupa un an de investgatii sa gas ca are reflux am tratato si acum nu mai tuseste era acidu care o gadalea in gat si o facea sa tuseasca

skyly

acum 11 ani

da... si eu am aflat ca defapt are polipi si din aceasta cauza tuseste ,ii curge nasu si face si febra deci nu erau mucozitati cum spunea medicul de fam.care mi-la indopat 3 luni cu toate siropurile de tuse posibile.deci sfatul meu e ca atunci cind va intilniti cu o astfel de situatie mergeti si la orl.sanatate.

[email protected]

acum 11 ani

mai tuseste copilul dvoastra? skyly

r_vosy

acum 5 ani

Am aceeași problemă cu fetita mea de 4 luni. Are 4 ani si 6 luni. I-au iesit analizele bune dar încă mai tuseste sec.
După ce am fost la vreo 8 specialiști , acum îi dau:
- montelukast 1 pastila seara
- cand tuseste mai des flixotide aerosoli cu ventoline si ser fiziologic (1ml din fiecare/2 ori pe zi timp de 7 zile)....
Am văzut că sunt atatea reacții alergice...
Diagnosticul a fost: ba astm bronsic, ba bronsita asmatica, ba bronsiolita alergice.
As fi vrut să vă contactez sa vad cum sunteti si cum v-ați descurcat cu sănătatea.
Ne putem auzi pe adresa r_vosy@ adresa_web_filtrata . Multumesc!