LUIVAC si siropurile naturale

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de ileana_dor cu 12 ani in urma.

Dupa o raceala puternica si o pneumonie, acum suntem si pe tratament cu LUIVAC. Tocmai am terminat primele 28 zile, trebuie sa facem pauza 28 si apoi sa mai facem o cura de 28 zile. Ma gandeam ca in aceasta pauza, sa-i administrez copilului un sirop din plante pentru cresterea imunitatii cu echinacea, propolis, etc (pentru a evita cat de cat o noua raceala), dar am citit pe internet ca nu ar fi recomandat niciun fel de imunostimulator nici macar intre pauze pentru ca se exacerbeaza reactia organismului la vaccin.I-as putea administra un sirop din plante doar la 10 zile dupa ce terminam de tot tratamentul cu LUIVAC.Ce parere aveti? Sa-i adminstrez sau nu un sirop pe baza de plante?

Raspunsuri (1)

miri80

acum 12 ani

Incearca vitamina C cu propolis de la fitterman in aceasta perioada de pauza. Pe noi ne-a ferit de raceli intre perioadele de imunizari [copii de 3 si respectiv 5 ani}.