laringotraheita

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de demde70 cu 11 ani in urma.

Buna ziua am o fetita de 4 ani 7 luni este racita dr ia pus diagnosticu LARINGOTRAHEITA mi-a dat tratament aerosol cu ser si ser efedrinat, clarite, ibalgin si prednison,are o tuse seaca.Oare ii trece si fara antibiotic ?Este bun tratamentu??Se poate face aerosol si cu antibiotic? va multumesc astep un raspuns
-

Raspunsuri (4)

demde70

acum 11 ani

Eu as dori sa stiu daca acesta laringotraheita se trateaza si fara antibiotic,nu as vrea dupa ceea sa avem complicatii pt ca nu sa dar tratamentu corect.care este mai periculoasa laringita sau laringotraheita?sa ii fac alt tratament la aerosol?va multumesc

demde70

acum 11 ani

Dar este periculoasa laringotarheita ce se poate intampla daca nu este bun tratamentu?eu vreau sa stiu daca acest diagnostic trece si fara antibiotic.care este diferenta intre laringita si laringotraheita si care este mai periculoasa ? va multumesc mult pt rasp

demde70

acum 11 ani

eu as dori sa stiu daca este periculoasa acesta laringotraheita ? daca se trateaza si fara antibiotic ?Nu as vrea sa facem complicatii daca nu este tratata corect.care dinte laringita si laringotrahieta este mai periculoasa?va multumesc mult pentru rasp

demde70

acum 11 ani

Eu as dori sa stiu daca acesta laringotraheita se trateaza si fara antibiotic,nu as vrea dupa ceea sa avem complicatii pt ca nu sa dar tratamentu corect.care este mai periculoasa laringita sau laringotraheita?sa ii fac alt tratament la aerosol?va multumesc