inlocuitor la singulair

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de stela-stela cu 12 ani in urma.

exista tratament homeopat sau de alta natura care sa inlocuiasca singulairul?

Raspunsuri (5)

Dr. Manuela Magdau

acum 12 ani

Nu exista un inlocuitor homeopat, dar exista acum pe piata si alte medicamente care contin aceeasi substanta activa ca su Singulair, adica montelukast. Acestea sunt Monkasta, Spirokast, dar posibil sa fie si altele. Acestea doua pe care le-am amintit se gasesc in aceeaasi doza ca si Singulair (10mg)

apreutesei

acum 12 ani

Acum doua saptamani am avut o otita seroasa si medicul mi-a dat AGUMENTIN SI NUROFEN,acum ma doare iarasi urechea dreapta ,mentionez ca am fost putin racita . Am deviatie de sept pe partea dreapta si rinita alergica si am mai tot timpul nara dreapta infundata.Am intrebat la farmacie ce imi poate recomanda pentru durere si mi-a dat ALCOOL BORICAT 4% si IBALGIN RAPID la nevoie.nu stiu daca este bine sa pun picaturi in ureche ,ce ma sfatuiti? Mentionez ca fac otite dese deoarece am copii si iau raceala de la ei.Multumesc.

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna
Am avut si noi singulaire si s-a ingrasat 10 kg in doua luni de la el, iar tusea tot n-a trecut. I-am dat 1/2 an. Am mers apoi pe Homeopatie unde rezultatele au fost mult mai bune.
Incercati homeopatia, in primul rand sa gasiti un medic homeopat bun. Homeopatia ajuta dar foarte important este medicul homeopat! Multa sanatate va doresc!

MONICA

acum 10 ani

buna, Cornelia
as vrea daca poti sa-mi spui ce medic homeopat din cv v-a tratat si pentru ce.Baietelul meu are 1 an si are otita seroasa de mult timp si polipi si vreau sa incerc homeopatia ca ultima varianta pentru a=l salva de operatie.Am nevoie sa stiu ca nu gresesc ca tare mi-e frica...

Dalia Pana

acum 10 ani

Buna ziua! am un baietel de 7 ani caruia ia recomandat medicul montelukast de 5 mg. I.am dat de vreo 4 luni si am observat ca a luat in greutate 5-6 kg. Este posibil de la acest medicament? Ce anume ati luat? homeopat?