imi curge nasul coptura si apa

Afectiuni respiratorii la copii

Postata de ferdinand_amadeus cu 12 ani in urma.

de cateva luni imi curge nasul dimineata coptura, iar restul zilei apa, elimin si din gat flegma tot dimineata cu precadere (cred ca provine din nas). Nu am dureri de cap sau alte simptome, doar stranuturi, momentan sunt si un pic racit. Nu am luat niciun fel de pastile, puteti sa-mi spuneti care ar fi cauza acestor secretii si ce tratament ar trebui sa urmez? multumesc.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Pentru un diagnostic cert este bine sa apelati la consultatii de specialitate, Initial este bine sa va orientati catre ORL apoi sa luati in considerare si medicul alergolog.

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incercati homeopatia, in primul rand sa gasiti un medic homeopat bun. Copiii mei au avut multe probleme de sanatate, printre care si cele enumerate de dvs. si homeopatia ne-a ajutat mult. Am trecut si peste febra de 40 grade doar cu homeopatia. Homeopatia ajuta dar foarte important este medicul homeopat! Multa sanatate va doresc!

Vasile

acum 10 ani

Cornelia, iti place mult familia cuvantului "homeopat", a? Cand l-ai invatat?:))=))

Vasile

acum 10 ani

Cornelia, iti place mult familia cuvantului "homeopat", a? Cand l-ai invatat?:))=))